Elementy pomiarowe

Analizator wektorowy sieci, w skrócie VNA, jest ważnym instrumentem testowym, który pomógł w udostępnieniu niezliczonych nowoczesnych technologii bezprzewodowych. Obecnie VNA są wykorzystywane w szerokiej gamie zastosowań RF i wysokich częstotliwości. W zastosowaniach projektowych symulacje służą skróceniu czasu wprowadzenia produktu na rynek poprzez ograniczenie liczby iteracji fizycznych prototypów. VNA służą do sprawdzania poprawności tych symulacji projektowych.
W zastosowaniach produkcyjnych komponenty lub urządzenia RF są montowane i testowane w oparciu o określony zestaw specyfikacji. VNA są używane do szybkiego i dokładnego sprawdzania działanie tych komponentów i urządzeń RF.

Testy kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) służą do pomiaru parametrów elektrycznych zdolności produktu do zadowalającego funkcjonowania w zamierzonym środowisku elektromagnetycznym bez generowania niedopuszczalnych zakłóceń elektromagnetycznych w czymkolwiek w tym środowisku. EMC różni się od innych aspektów bezpieczeństwa, ponieważ zjawiska elektromagnetyczne występują w normalnym środowisku użytkowania całego sprzętu elektrycznego.
Testy EMC produktów przeprowadza się na etapach projektowania, rozwoju i produkcji, aby zapewnić, że wszystkie produkty są bezpieczne, zanim dotrą do użytkownika końcowego. Badanie ocenia prawidłowy dobór komponentów i prawidłową konstrukcję zgodną z wymaganiami odpowiednich norm EMC.

We wszystkich tych obszarach znajdą zastosowanie przedstawione dalej oferowane przez nas zestawy kalibracyjne i kable pomiarowe.

Neopta wsparcie dla biznesu
Informacje o nas


Dowiedz się więcej
Wsparcie techniczne

Masz pytanie? Porozmiawiaj z naszym konsultanetem

+48 61 662 48 51
Nasi specjaliści
linia
Specjalista ds. podzespołów elektronicznych

mgr inż. Waldemar Lembicz
Tel. +48 603 678 803

E-mail: w.lembicz@neopta.pl
linia
Specjalista ds. elektroniki i telekomunikacji

Rafał Konieczny
Tel. +48 459 580 585

E-mail: r.konieczny@neopta.pl
liniaTel.

E-mail: